açılıyor...
Necip Fazıl Mh. Trabzon Cd. No: 93 Sultanbeyli/İstanbul
pazartesi - Cuma : 09.00 AM - 18.00 PM
0216 497 14 94

İhracat Paleti

   İhracat Paletini yurtiçi piyasa paletinden ayıran özellik,bu paletlerde kullanılan ahşap hammaddenin hem daha kaliteli olması hem de bu paletlerin ISPM 15 palet uygulamasına tabi tutulmasıdır.İhracat paletleri yurt dışı piyasada dolaşabilmesi için belli başlı şartlara haiz olmalıdır. Bu şartlara uymayan paletler,gümrüklerden geçişlerde sıkıntı sebebi olmaktadır.

ISPM 15 Nedir?

 Uluslararası Bitki Sağlığı Konvansiyonu (IPPC) tarafından, bitki sağlığı önlemleri için belirlenen, zararlı organizmaların ihracatta kullanılan ahşap ambalaj malzemeleri ile taşınması ve yayılmasını önlemek üzere, uluslararası ticarete konu ahşap ambalaj malzemeler hakkındaki standarttır.

ISPM 15 İşaretlemesi Nedir?

 Ahşap ambalaj malzemesinin, ISPM 15 standardını sağladığını belirtmek amacıyla, uluslararası düzeyde tanınmış logo ile işaretlenmesidir

. 1.3.ISPM 15 Logosu Nedir?

Uluslararası Bitki Sağlığı Konvansiyonu (IPPC) tarafından şekli ve içeriğinde taşıyacağı bilgileri belirlenmiş, bütün dünya ülkelerinde aynı olan içerisinde başka şekil, işaret, slogan vb. bilgileri barındırmayan bir logodur.

Açıklama: C:\Users\Birlik\Desktop\web\Yeni klasör\ihracat paleti.png

 

  Ahşap paletler montajı yapılıp sevkiyata  hazır hale geldikten  sonra,ispm15 fırınlarında belli bir dereceye kadar ısı uygulamak suretiyle barındırdıkları zararlı organizmalardan arındırılır. Bu uygulamayı sadece ıspm 15 yetki belgesi almaya hak kazanmış üreticiler yapabilmektedir.

Uygulamaya tabi tutulan ürünler,  üreticiye ait ıspm15 numarasını ve takip numarasını bulunduran damgalarla işaretlenip sevkiyata hazır hale getirilir.

İhracat Paleti Ölçüleri

  İhracat paleti için herhangi bir ölçü sınırlaması yoktur. Gerekli standartları taşıyan ve ıspm 15 uygulamasına tabi tutulmuş olan her ahşap palet İhracat paleti olarak kullanılabilmektedir. Sevk olacak ürünlerin hacim ve ağırlık gibi özellikleri değerlendirilerek uygun kapasitede paletler tasarlanıp,daha cazip koşullarla ihtiyaç duyulan ihracat paleti temin edilebilmektedir.

 

İhracat Paleti Fiyatları

   İhracat Paletlerinde standart bir fiyat yoktur. Palette kullanılacak olan hammadde ve işçilik gibi girdi maliyetleri hesaba katılarak, palet ölçülerine göre fiyatlandırmalar yapılmaktadır.

İstanbul Ispm 15 Palet (İhracat Paleti)

    Hizmet vermekte olduğumuz bölgelerin başında İstanbul Anadolu yakası – Avrupa yakası gelmektedir.

Silivri                 Ispm15 Palet

Çatalca             Ispm15 Palet

Hadımköy         Ispm15 Palet

Beylikdüzü        Ispm15 Palet

Kartal                Ispm15 Palet

Pendik               Ispm15 Palet

Tuzla                 Ispm15 Palet

Sultanbeyli        Ispm15 Palet

 

 

 

Özgün

Tasarım

Yüksek

Nitelik

Ücretsiz

Danışmanlık

Müşteri

İletişimi