açılıyor...
Necip Fazıl Mh. Trabzon Cd. No: 93 Sultanbeyli/İstanbul
pazartesi - Cuma : 09.00 AM - 18.00 PM
0216 497 14 94

Palet

 

    Ahşap paletler günümüzde sanayi kuruluşlarının üretim, lojistik ve depolamalarında vazgeçilmez bir unsuru haline gelmiştir. Ürünün üretim aşmasından başlayan kullanım aşaması depolama stoklama ve sevkiyatta hem ürünün zarar görmesine mani olmakta hem de işçilikten ve zamandan tasarruf sağlamaktadır.

   Ahşap paletler, birer sarf malzemesi olduğundan işletmeler üzerinde ekonomik olarak bir külfet oluşturmaktadır. Bu sebeple palet seçimi çok önemlidir. Ürün ebat ve ağırlığına uygun paletler seçilmeli ve imal edilmelidir. Ürün hacmi ve ağırlığı arttıkça daha kalın tahtalardan oluşan ahşap paletler kullanılmalı, bunun aksi durumlarda ise daha ince tahtalı paletler kullanılmalıdır.

Ahşap Palet İmalatı

   Ahşap Paletler, ham tomrukların biçilmesi sunucu üretilen tahtaların nervürlü çivilerle montajı  sonucu meydana gelmektedir. Hemen her ölçüde ahşap palet üretmek mümkündür ancak, piyasada umumiyetle oluşagelmiş ve ağırlıkla kullanılan palet ölçüleri mevcuttur.

Bu ölçüler şöyledir:

80x120 cm palet,

100x120 cm palet,

114x114 cm palet,

110x110 cm palet,

60x80 cm palet gibi.

   Paletler genellikle 9 adet takoz üzerine çakılan taşıyıcı yastık tahtalarının üzerine 7 adet tahtanın montajı sonucu hazır hale gelmektedir. Paletler aynı zamanda yurtiçi piyasa ve yurt dışı ihracat paleti olarak da değişim göstermektedir.

Özgün

Tasarım

Yüksek

Nitelik

Ücretsiz

Danışmanlık

Müşteri

İletişimi